ofircomputers

כיצד ניתן לבחור את המחשב הנייד הנכון?

ברוך הבא לסדרת מאמרים אודות המחשב ומדוע ייתכן שהוא אינו פועל במהירות הרצויה. אפילו המחשב החדש ביותר, במיוחד דגם All-in-One כמו Dell או HP, יכול ללדת מה שנקרא צווארי בקבוק, הנקראים על שם הצוואר הצר של הבקבוק. אזורי מפתח אלה של המחשב שלך הם הרגישים ביותר לגרימת בעיות ביצועים, ואנו סבורים שעליך להיות מודע להם וכיצד למנוע מהם להאט את המחשב שלך. מאמרים אלה יעזרו לך כאשר אתה קונה מחשב חדש ומתי אתה ממטב מחשב שכבר בבעלותך.

מחשב נייד חדש

אז אתה מחפש מחשב נייד חדש! למרות שזה אפשרי, אם אתה קצת מתמצא בטכנולוגיה, להרכיב מחשב שולחני משלך, מחשבים ניידים הם חיה אחרת. אתה קונה את כולם בבת אחת, ואתה תקוע עם מה שהיצרן נותן לך. הנה כמה צווארי בקבוק מרכזיים לחפש כשאתם בציד, כדי שלא תיתקעו עם משהו שיאט, במקום להגדיל את הפרודוקטיביות שלכם!

ראשית, בואו להגדיר כמה מונחים: netbook הוא מחשב זעיר עם מסך קטן. הוא מיועד לבהירות, לניידות וחיי סוללה ארוכים. זה טוב למחשב ראשון, למטיילים תכופים, ולאנשים שעושים הכל, אפילו עיבוד תמליל, בתוך דפדפן אינטרנט. מחשב נייד בגודל מלא נקרא מחשב נישא או מחשב נייד.

לבחור מחשב נייד

המסך

מסכים קטנים, במיוחד על netbooks, יכול להיות צוואר בקבוק רציני, פשוט כי הזזת חלונות סביב על מסך קטן עם רזולוציה נמוכה יותר יכול לעלות לך הרבה זמן ולהגביר את התסכול. לעתים קרובות אתרי אינטרנט אינם ממוטבים למסך כה קטן, כך שתגללו הרבה כדי לקרוא הכל. היתרון הוא שהמסך הקטן שלך ידרוש פחות כוח סוללה כדי להשאיר אותו מואר. החיסרון של זה הוא שיש לי חיי סוללה נוראיים.

הסוללה

Netbooks מתוכננים לפעול במשך זמן רב על סוללה אחת. למרות שהם חלשים במובנים רבים, הם כוללים סוללות חזקות שאינן נאלצות לעבוד קשה מדי – כך שלפעמים ניתן לקבל 8 שעות חיים או יותר מבלי להתחבר. זו אכזבה אמיתית כשיש לך מחשב נייד בגודל מלא שיש לו רק שעתיים משקע חשמל. אתה לא יכול לעבוד בשום מקום שאתה רוצה, כי אתה תמיד מחפש מקום שיש לו כוח. אפילו במקומות עם אינטרנט אלחוטי חינם, כמו מקדונלדס, אין לעתים קרובות שקעי חשמל.

שים לב שהסוללה שמגיעה עם המחשב הנייד שלך היא לא תמיד הגדולה ביותר שאתה יכול לקבל. חפש סוללה של צד שלישי שיש בה יותר תאים, ולכן יותר חיים. סוללה כזו תהיה לעתים קרובות כבדה יותר מאשר הקיים שלך, אשר יוסיף למשקל של המחשב שלך. ראה את הפסקה על משקל מדוע זה יכול להיות דבר רע.

זיכרון

RAM
 למרות ש- netbooks כולל בדרך כלל זיכרון RAM של 2 ג’יגה-בתים (ג’יגה-בתים) או זיכרון, ו- Windows XP מופעל עליהם למטרות מהירות, מחשבים נישאים בגודל מלא יכולים ל- 4 GB או יותר ו- Windows 7. עיין במאמר זה לקבלת מידע נוסף אודות RAM ומערכת ההפעלה שלך. השורה התחתונה: אם למחשב שלך יש מערכת הפעלה של 32 סיביות, חפש מערכת עם זיכרון RAM של 3 GB; אם יש לו 64 סיביות, לקבל אחד עם זיכרון RAM ככל שתוכל למצוא. תבחין בשיפור ביצועים עצום במחשב נייד.

CPU

בעבר, מעבדי מחשב נייד (המוחות של המחשב שלך) היו חלשים יותר וליבה אחת, ולכן הם פיגרו מאחורי עמיתיהם השולחניים. זה כבר לא המקרה: אפילו מחשבים ניידים זולים יכולים להיות בעלי ליבה כפולה או מעבדים טובים יותר, כלומר הם יכולים לעבד הוראות מרובות בכל פעם. מחשבים ניידים יכולים להיות די מהירים! שים לב שאם אתה הולך במסלול netbook, יחד עם המסך הקטן שדיברתי עליו לעיל, המעבד שלך הולך להיות underpowered. גם אם כל מה שאתה משתמש בו הוא גלישה באינטרנט, מנסה לשחק משחק פלאש ב Chrome או Firefox הולך להאט את המחשב שלך לזחילה. ההימור הטוב ביותר שלך הוא לקבל מחשב נייד בגודל מלא למטרות מחשוב, ולבדוק מחשב לוח לגלישה טהורה. למרות שרוב הטאבלטים אינם תומכים ב- Flash. זו עסקת חליפין.

משקל

הרבה תכונות נוספות יכולות להוסיף המון משקל למחשב שלך, מה שעלול לגרום לבעיות בעת נסיעה. לפעמים מכונה קלה ודקה זה מה שאתה רוצה אם אתה נוסע מתמיד, אבל אתה מקריב תכונות בתהליך. זה תלוי בך כדי לאזן את הקלילות של המכונה עם תכונות שאתה בהחלט צריך להיות. שים לב שסוללה עם חיים ארוכים יותר (תאים נוספים) תהיה כבדה יותר מאשר סוללה עם חיים קצרים יותר. בסך הכל, מכונה 10 פאונד או פחות הוא אידיאלי. 14 פאונד או יותר ואתה דוחף אותו.

פלט

אתה רוצה מכונה עם HDMI החוצה. זה אומר שהוא יכול להפיק תפוקה במצב גבוה באמצעות כבל אוניברסלי שממש קל להשגה, ושלרוב טלוויזיות ומקרנים יש. למה אתה צריך HDMI החוצה? עושה מצגות! זה קרה לי בעבר: היה לי כבל VGA-out הלא נכון עבור המקרן שניסיתי להשתמש בו. אם כבר מדברים על צווארי הבקבוק שלך! אחרת למה אתה צריך את זה? צפייה בתוכניות שנקנו מאמזון או מ-iTunes בטלוויזיה שלך במצב גבוה במקום במסך המחשב הנייד הקטן שלך. מכונה עם HDMI החוצה פותרת כל כך הרבה בעיות.

ניווט
טכנאי מחשבים
© ofircomputers.co.il - אופיר טכנאי מחשבים בתל אביב כל הזכויות שמורות
DIGITAL SOLUTIONS BY KIRYATECH