ofircomputers

4 טיפים לתחזוקה פיזית של המחשב

כאשר מחפשים דרכים להגדיל את הביצועים במחשב שלך, ההיבט הנפוץ ביותר להתעלם הוא זה של תחזוקה פיזית. עם הזמן, אם מחשב משמש לעתים קרובות אך לעתים רחוקות מתוחזק, המערכת תאט, ובמקרים קיצוניים, תיכשל כולם יחד. תחזוקה פיזית בסיסית תגרום למחשב לפעול זמן רב יותר ומהיר יותר. בדיוק כמו שאנחנו צריכים לבצע תחזוקה על ידי הולך לרופא השיניים, שינוי השמן במכוניות שלנו, השקיה פרחים ועוד, אנחנו צריכים לבצע תחזוקה במחשבים שלנו כדי לשמור אותם בכושר העליון.

בעיית הביצועים הנעלמת ביותר, ללא ספק, היא המיקום והניקיון הפיזי של המחשב וסביבתו. אבק יכול (ורצון) להיכנס למחשבים, וכאשר הוא עושה, זה יכול להאט את הביצועים, לחמם יתר על המידה רכיבים, לגרום לקריסות מערכת ובמקרים קיצוניים נזק פיזי יכול להתרחש לחומרה של המחשב שלך, כולל שריפות! אבל לפני שאתם תופסים את הדאסטר ומתחילים לפתוח את המחשב, חשוב לדעת שהרכיבים בפנים עדינים ודורשים קצת טיפול מיוחד. להלן רשימה של רכיבים והוראות ניקוי נאותות.

צג

צג יאסוף כמה כתמים וטביעות אצבעות במהלך חייו. אם אתה קורא את הבלוג הזה יש סיכוי טוב שהיית צריך לנקות את המסך שלך לפחות פעם אחת. למרות שזה נשמע בסיסי מאוד חשוב להשתמש בחומרי הניקוי הנכונים על צגים. מנקי זכוכית מסחריים רגילים יהרסו את ציפוי האנטי בוהק שמגיע על צגים רבים. השתמש מנקה זכוכית שנועד להיות בטוח על צגים ובד רך. זכור תמיד לנתק את הצג לפני ריסוס נוזל עליו.

מקלדת

בואו נודה בזה, המקלדת היא לעתים קרובות החלק המלוכלך ביותר של מערכת מחשב. הדרך הטובה ביותר לנקות מקלדת היא להשתמש באוויר דחוס כדי לפוצץ פסולת מתחת למקשים. אתה יכול למצוא אוויר דחוס ברוב החנויות שבהן מחשבים נמכרים. כוח המשיכה גם עוזר עם עבודה זו אם אתה מחזיק את המקלדת עם המקשים מול הקרקע תוך ריסוס האוויר המשומר.

עכבר 

בעוד העכבר האופטי החדש אינו דורש תחזוקה תכופה מגוון כדור המסלול יהיה. עבור עכבר בסגנון כדור עקיפה, פשוט לפתוח את החלק התחתון של העכבר, להסיר את כדור המסלול ולגרד את כל מוך או פסולת כי מתאסף על הגלילים בתוך העכבר. היזהר בעת הסרת המוך ולכלוך עודף מגלגלי העכבר לא להפעיל לחץ רב עליהם. עבור עכבר אופטי או לייזר מגוון, צמר גפן ספוגית מעוקל עם אלכוהול איזופרופיל מזוקק, denatured יעשה את העבודה.

מחברים, אנשי קשר וחוטים

אם יש לך מחבר או כבל הזקוק לניקוי חשוב שלא תשתמש במים. ניקוי רכיבים אלקטרוניים עם מים יכול להוביל חלודה, קורוזיה, או נזק אחר המחבר או הציוד שאתה מחבר אותו. כדי לנקות מגע אלקטרוני, השתמש ספוגית כותנה כי כבר טחון אלכוהול איזופרופיל מזוקק, denatured. זה מה שאתה רואה בדרך כלל מתויג כ’מנקה אלקטרוניקה ‘ברוב החנויות. פעולה זו תסיר חמצון מן המגעים.

בתוך מארז המחשב 

רחוק מהעין, רחוק מהראש! זהו המקום הכי מתעלם (ומסוכן) שבו אבק ולכלוך יכולים לאסוף. אבק רב מדי יגרום לעתים קרובות לביצועים איטיים, כשל חומרה, או אפילו אש חשמלית! חשוב לנקות את החלק הפנימי של מארז המחשב כדי לשמור על ביצועי מחשב טובים. כדי לנקות את החלק הפנימי של המחשב, השתמש באוויר דחוס. הוזהר, ייתכן שתרצה להשלים את המטלה בחוץ תלוי כמה זמן עבר מאז האבק האחרון שלך! היזהר שלא לגעת ברכיבים חשופים או במעגלים חשמליים בזמן שמארז המחשב שלך פתוח, מכיוון שאתה עלול לתת למחשב שלך די הלם. חשמל סטטי יכול להרוס בקלות את הרכיבים החשמליים העדינים בתוך המחשב. עם זאת, ניקוי החלק הפנימי של המחשב שלך לא צריך לדרוש ממך לגעת בכל הרכיבים בתוכו.

ברגע שהמחשב שלך נקי מבפנים ומחוץ, הוא לא רק ייראה יעיל יותר, אלא ייתכן שתבחין בדחיפה לא קטנה בביצועי המחשב גם כן!

ניווט
טכנאי מחשבים
© ofircomputers.co.il - אופיר טכנאי מחשבים בתל אביב כל הזכויות שמורות
DIGITAL SOLUTIONS BY KIRYATECH